دسته‌بندی نشده

راهنمای تشخیص ساعت اصل امگا

ساعت های امگا آثار هنری محسوب می شوند؛ اما متاسفانه تعداد محصولات تقلبی بی کیفیت این برند در بازار بسیار زیاد است. تمامی ساعت های تقلبی موجود در بازار سعی دارند از ظرافت و طراحی منحصر به فرد برند امگا سوء استفاده کنند. اما حقیقت این است که تنها تعداد کمی کپی خوب و با کفیت تولید می شود. به همین دلیل اگر جزو آن دست از افرادی هستید که قصد دارید ساعت امگا خریداری کنید، باید با نحوه تشخیص ساعت اصل امگا با تقلبی را بلد باشید. در این مقاله درمورد نحوه تشخیص ساعت های اصل امگا توضیح خواهیم داد.

تشخیص ساعت فیک از اصل امگا

نحوه تشخیص ساعت اصل امگا

نکته کلیدی در تشخیص اصل بودن ساعت، در جزئیات نهفته است. برای چشمان آموزش ‌دیده، تشخیص یک ساعت تقلبی می ‌تواند کار ساده‌ ای باشد. در ادامه به جزئیاتی می‌ پردازیم که کارشناسان آموزش‌ دیده هنگام تشخیص تفاوت بین یک ساعت نفیس و یک نمونه‌ ارزان‌ قیمتِ تولید انبوه به آن ها توجه می کنند.

فروش ویژه
ساعت زنانه گوچی رزگلد مدل Gucci-1919-L
قیمت ویژه: 1,650,000 تومان 3,300,000
ساعت زنانه گوچی رزگلد مدل Gucci-1919-L
ساعت AP ای پی زنانه استیل صفحه صورتی AP-5429-L
قیمت ویژه: 2,651,000 تومان 2,821,000
ساعت AP ای پی زنانه استیل صفحه صورتی AP-5429-L
ساعت DW زنانه بند چرم رزگلد مشکی صفحه سفید ایندکس یونانی DW-5507-L
قیمت ویژه: 1,582,000 تومان 1,683,000
ساعت DW زنانه بند چرم رزگلد مشکی صفحه سفید ایندکس یونانی DW-5507-L
ساعت AP ای پی زنانه سیلور صفحه مشکی دورنگین AP-5671-L
قیمت ویژه: 2,884,000 تومان 3,069,000
ساعت AP ای پی زنانه سیلور صفحه مشکی دورنگین AP-5671-L
ساعت AP مردانه نقره ای صفحه سرمه ای AP-5093-G
قیمت ویژه: 2,543,000 تومان 2,706,000
ساعت AP مردانه نقره ای صفحه سرمه ای AP-5093-G
ساعت AP زنانه سیلور صفحه سرمه ای دورنگین AP-5672-L
قیمت ویژه: 2,884,000 تومان 3,069,000
ساعت AP زنانه سیلور صفحه سرمه ای دورنگین AP-5672-L

کلید تشخیص ساعت اصل از تقلبی، به وزن، جنس یا رنگ آن مربوط نمی ‌شود. در عوض، باید به مهم ترین جزئیاتی که بلافاصله بعد از دانستن نحوه مقایسه با ساعت اصل، تقلبی بودنشان مشخص می‌شود، توجه کنید.

نحوه تشخیص ساعت اصل امگا به تمام جنبه‌ های جهت‌ یابی و عملکرد ساعت، نه فقط ظاهر کلی آن مربوط است. معمولا این جزئیات ریز هستند که تفاوت ساعت تقلبی و اصلی را مشخص می‌ کنند؛ زیرا سازنده انتظار ندارد خریدار معمولی متوجه آن ها شود یا حتی آن ‌ها را زیر سوال ببرد. در ادامه به این جزئیات خواهیم پرداخت.

راه های تشخیص ساعت اصل امگا

راه های تشخیص

  • بررسی سریال نامبر

ساده ترین نحوه تشخیص ساعت اصل امگا بررسی کردن سریال نامبر ساعت است. ساعت‌ های امگا دارای یک شماره سریال ۷ یا ۸ رقمی هستند که پشت ساعت حک شده است. برای اینکه بفهمید ساعت شما اصل است یا خیر، اول مطمئن شوید که یک شماره سریال پشت ساعت حک شده باشد. سپس این شماره را به صورت آنلاین جست و جو کنید تا مطمئن شوید که این مدل و شماره سریال واقعا وجود دارند. اگر شماره سریال به جای حک شدن، به هر شکل دیگری روی ساعت درج شده باشد، ساعت شما تقلبی است.

  • صفحه ساعت

برای آشنایی با نحوه تشخیص ساعت اصل امگا باید به صفحه ساعت دقت زیادی کنید. تقلبی بودن ساعت معمولا از جزئیات زیاد روی صفحه آن مشخص می ‌شود. به دنبال هر گونه غلط املایی، فاصله‌ گذاری یا علامت‌ گذاری اشتباه و یا جزئیات پیچیده‌ ای باشید که به نظر آماتورانه ساخته شده‌ اند. اگر چنین مواردی پیدا کردید، به احتمال زیاد ساعت تقلبی است.

با دقت به حروف، اعداد و علامت‌ گذاری ‌های دقیقه ‌ای نگاه کنید. آیا علامت ‌گذاری‌ ها بیش از حد زیاد هستند؟ آیا حروف فاصله‌ زیادی از هم دارند یا جزئیاتی وجود دارند که به نظر درشت یا رنگ‌ شده به جای حک ‌شده می ‌آیند؟ این ‌ها نیز نشانه ‌هایی از تقلبی بودن هستند. امگا به خاطر دقت در تمام جنبه‌ های طراحی ‌اش مشهور است.

  • لوگو امگا

نحوه تشخیص ساعت اصل امگا دقت کردن به لوگو ساعت است. لوگوی امگا یک طرح بسیار شناخته ‌شده است. با این حال، اگر با دقت کافی به آن نگاه نشود، ممکن است جزئیاتی از ساعت باشد که مورد غفلت قرار گیرد. در ساعت ‌های تقلبی، لوگوی امگا ممکن است خیلی ضخیم یا برجسته به نظر برسد. دلیل این امر، اندازه نامناسب لوگو است؛ زیرا سازندگان ساعت ‌های تقلبی معمولا لوگو را به سادگی روی صفحه رنگ می ‌کنند و برخلاف ساعت‌ های اصل، آن را حک، جاسازی یا مهر نمی ‌زنند.

  • عقربه های ساعت

برای آشنایی با نحوه تشخیص ساعت اصل امگا حتما به عقربه ثانیه شمار ساعت دقت داشته باشید. عقربه های برند امگا حاصل میراث طولانی از صنعتگری ماهر سوئیسی است. مهم‌ ترین نشانگر این موضوع، حرکت ثابت و دقیق عقربه‌ ثانیه است. در یک ساعت اصل از بهترین برند ساعت مچی سوئیسی، هیچ صدای تیک تیکی از عقربه‌ ثانیه تولید نمی ‌شود. علاوه بر این، عقربه‌ ثانیه برای دقت بیشتر هنگام تنظیم زمان، باید کاملا متوقف شود. هنگام کشیدن تاج برای تنظیم زمان، عقربه‌ ثانیه باید بایستد و هرگز تیک نزند. اگر ساعت شما این ویژگی ‌ها را ندارد، بدون شک تقلبی است.

ساعت اصل امگا

  • ماده درخشان (لوم)

این که نحوه تشخیص ساعت اصل امگا چگونه است باید گفت که در زمان خرید ساعت باید به وجود ماده درخشان کننده لوم در ساعت دقت کنید. ساعت‌ های امگا، به خصوص مدل ‌های سی ‌ماستر، برای روشن کردن صفحه در محیط‌ های تاریک، از نشانگر های درخشان (لوم) استفاده می‌ کنند. در گذشته، این ماده از مواد رادیو اکتیو ساخته می‌شد؛ اما امروزه ساعت ‌سازان از مواد ایمن ‌تری مانند رنگدانه ‌های فسفری (لومینِسان) استفاده می‌ کنند.

در ساعت‌ های امگا، نشانگر ها، عقربه‌ ها و نقطه‌ روی حلقه‌ چرخان (Bezel) روی صفحه، جزئیاتی دارند که بسیار درخشان ‌تر از هر ساعت تقلبی ‌ای هستند و مقایسه‌ آن‌ ها حتی نزدیک هم نخواهد بود. ساعت ‌های تقلبی اغلب خطوط باریکی برای لوم دارند، در حالی که مدل ‌های اصل امگا به دلیل داشتن لوم‌ های درخشان و قابل تشخیص بزرگ که کل شکل هر نشانگر را می ‌پوشانند، چنین درخشندگی ‌ای را حفظ می ‌کنند.

می‌ توانید با قرار دادن ساعت زیر نور شدید برای حدود ۱۵ دقیقه و سپس بررسی آن در یک فضای تاریک، درخشش ساعت را آزمایش کنید.

جمع بندی

برند امگا یکی از معروف ترین برند های سوئیسی تولید کننده ساعت است؛ اما مشکلی که هست، این است که نمونه های تقلبی بی کیفیتی از این برند در دنیا وجود دارد که ممکن است خریداران را در زمان خرید ساعت گمراه کند. به همین دلیل قبل از این که یک ساعت اصل امگا را خریداری کنید، بهتر است که از قبل حتما با نحوه تشخیص ساعت اصل امگا آشنا باشید. در این مقاله برخی از راه هایی که به شما کمک می کنند ساعت اصل امگا را از نمونه تقلبی تشخیص دهید، نام بردیم.

سوالات متداول

شماره سریال ساعت امگا کجا است؟

شماره سریال همیشه روی پشت یکی از بند های ساعت به صورت یک عدد 8 یا 7 رقمی حک می شود.

چگونه با شماره سریال اصل بودن ساعت را متوجه شویم؟

نحوه تشخیص ساعت اصل امگا از طریق شماره سریال به این صورت است که می توانید با آن به اطلاعاتی تاریخچه، مشخصات و حتی مالکیت قبلی آن با جستجوی در اینترنت دست پیدا کنید.

درصورتی که خودمان نتوانیم اصل بودن ساعت را تشخیص دهیم باید چه کار کنیم؟

بهترین راه برای تشخیص اصل بودن ساعت همیشه کمک گرفتن از یک متخصص است.

راه های تشخیص ساعت اصل امگا چیست؟

دقت به مواردی مانند جزئیات، لوگو ساعت و صدا نداشتن ساعت حین کار کردن از جمله راه های تشخیص ساعت اصل امگا است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا