دسته بندی ها
محصولات در سبد خرید شما

ساعت کوارتز

ساعت AP مردانه نقره ای صفحه سرمه ای AP-5093-G
تخفیف ویژه
ساعت DW زنانه دورنگ رزگلد صفحه رزگلد DW-5343-L
تخفیف ویژه
ساعت DW زنانه دورنگ طلایی صفحه سفید ایندکس نگین Daniel-5450-L
تخفیف ویژه جدید پرطرفدار
ساعت DW زنانه مربعی بند حصیری سیلور صفحه سفید DW-4807-L
تخفیف ویژه
ساعت DW زنانه مربعی بند فلزی طلایی صفحه سبز DW-4814-L
تخفیف ویژه پرطرفدار
ساعت DW زنانه مستطیلی بند فلزی طلایی صفحه سفید DW-4815-L
تخفیف ویژه پرطرفدار
ساعت DW زنانه مستطیلی بندفلزی طلایی صفحه مشکی DW-4813-L
تخفیف ویژه پرطرفدار
ساعت DW زنانه مستطیلی دورنگ طلایی صفحه مشکی DW-5445-L
تخفیف ویژه جدید
ساعت DW زنانه مستطیلی رزگلد بند حصیری صفحه سبز DW-5419-L
تخفیف ویژه جدید
ساعت DW مستطیلی زنانه رزگلد نقره ای سبز DW-4143-L
تخفیف ویژه پرطرفدار
ساعت امپریو آرمانی زنانه دو رنگ رزگلد صفحه سفید صدفی Armani-5183-L
تخفیف ویژه پرطرفدار
ساعت امپریو آرمانی زنانه سرامیکی صورتی Armani-5014-L
تخفیف ویژه
ساعت امپریو آرمانی زنانه طلایی Armani-4396-L
تخفیف ویژه پرطرفدار
ساعت امپوریو آرمانی زنانه دورنگ طلایی صفحه سفید Armani-4798-L
تخفیف ویژه پرطرفدار
ساعت امگا اسپیدمستر مردانه سفید Omega-5231-G
تخفیف ویژه
ساعت امگا اسپیدمستر مردانه سه موتوره سبز بند چرم Omega-4548-G
تخفیف ویژه پرطرفدار
ساعت امگا اسپیدمستر مردانه طلایی صفحه سبز Omega-4950-G
تخفیف ویژه
ساعت امگا اسپیدمستر مردانه مشکی بند قرمز Omega-4947-G
تخفیف ویژه
ساعت امگا مردانه اسپیدمستر بند چرم سرمه ای Omega-4376-G
تخفیف ویژه
ساعت امگا کانسلیشن زنانه تمام نقره ای ایندکس نگین Omega-4785-L
تخفیف ویژه پرطرفدار
ساعت امگا کانسلیشن زنانه دورنگ رزگلد ایندکس خطی Omega-5162-L
تخفیف ویژه پرطرفدار
نمايش 1 تا 48 از 3256 (68 صفحه)

ساعت کوارتز؛ دقیق‌ترین و به‌صرفه‌ترین ساعت

امروزه یکی از جدیدترین انواع ساعت که توانسته است بازار ساعت‌فروشی را به تسخیر خود درآورد، ساعت کوارتز می‌باشد. ساعت‌های ‌کوارتز در چند دهه اخیر تحول عظیمی را در صنعت ساعت‌سازی رقم زده‌اند. این مدل از ساعت‌ها توانسته‌اند خود را به‌عنوان مطمئن‌ترین و دقیق‌ترین انواع ساعت به اثبات برسانند و به یک رقیب جدی برای ساعت‌های ‌سوئیسی تبدیل شوند. در ساعت‌های ‌کوارتز دیگر خبری از شبکه‌ای پیچیده از چرخ‌دنده‌ها نیست، بلکه این نوع ساعت‌ها صرفا با باتری کار می‌‌‌کنند. به همین دلیل، ساعت‌های ‌کوارتز مقرون‌به‌صرفه تر و سبک‌تر از ساعت‌های کوکی و اتوماتیک هستند.

دسته بندی مرتبط: ساعت اتوماتیک

 

موتور ساعت کوارتز چه ویژگی‌هایی دارد؟

کوارتز به‌عنوان یک ماده معدنی از سیلیسیم دی اکسید تشکیل شده است که یکی از فراوان‌ترین مواد معدنی در کره زمین به شمار می‌‌‌آید. کریستال کوارتز دارای یک سری ویژگی‌های ‌منحصربه‌فرد است که باعث شده است که به یک متریال ایده‌آل برای ساخت تجهیزات الکترونیکی مانند موتور ساعت تبدیل شود. این ماده معدنی، پیزوالکتریک است؛ این یعنی اینکه در اثر وارد شدن فشار مکانیکی به آن، جریان الکتریکی تولید می‌‌‌شود.

نحوه کارکرد موتور ساعت کوارتز با ساعت‌های ‌مکانیکی و اتوماتیک متفاوت است. در موتور این ساعت به‌جای فنر و شبکه‌ای از چرخ‌دنده‌ها، از یک کریستال کوچک، باتری و موتور استفاده می‌‌‌شود. ساعت‌های ‌کوارتز علاوه بر مقرون‌به‌صرفه بودن، در مقایسه با ساعت‌های ‌اتوماتیک و مکانیکی دقیق‌تر هستند. در سال 1927، وارن ماریسون و جی دبلیو هورتون، اولین نمونه ساعت کوارتز را ساختند و در سال 1969، ساعت مچی سیکو Astron، اولین مدل از این ساعت بود که در دسترس عموم قرار گرفت.

دسته بندی مرتبط: ساعت مچی

 

موتور ساعت کوارتز چگونه کار می‌‌‌کند؟

کوارتز برخلاف ساعت‌های کوکی و اتوماتیک، از فناوری آنچنان پیچیده‌ای برخوردار نیست. در واقع، ساعت‌های ‌کوارتز با باتری کار می‌‌‌کنند. هریک از ساعت‌های ‌مچی با هر مکانیزمی که کار کنند، برای اینکه زمان را نشان دهند به یک بخش عنصر تنظیم‌کننده نیاز دارند. در ساعت‌های ‌مکانیکی، فنر و چرخ تعادل این نقش را برعهده دارند. اما در ساعت مچی کوارتز، یک کریستال کوچک، به‌صورت چنگالی دوشاخه تنظیم شده است. کوارتز به‌عنوان یک ماده پیزوالکتریک شناخته می‌‌‌شود و در اثر فرکانس‌های ‌وارده، به‌صورت دقیقی ارتعاش می‌‌‌کند. این به این معنی است که با وارد شدن فشارهای مکانیکی، این ماده معدنی برق با ولتاژ پایین تولید می‌‌‌کند.

با عبور جریان الکتریکی از کوارتز، کریستال کوارتز 32768 بار در ثانیه مرتعش می‌‌‌شود. آنگاه در درون یک مدار، فرکانس‌های ‌ایجادشده در هر ثانیه، به یک پالس الکتریکی تبدیل می‌‌‌شوند. این ارتعاشات، باعث کار کردن موتور این نوع ساعت می‌‌‌شوند و در نتیجه عقربه‌های ‌آن به حرکت درخواهند آمد.

 

ساعت کوارتز چه مزایایی دارد؟

ساعت‌های ‌کوارتز، رایج‌ترین مدل از ساعت‌های ‌موجود در بازار هستند. در چند دهه اخیر با پیشرفت فناوری ساعت‌سازی، این مدل ساعت‌ها هر روز با قیمتی ‌به‌صرفه‌تر در دسترس مشتریان قرار می‌‌‌گیرند. در ادامه مزایای ساعت کوارتز نسبت به سایر انواع ساعت را بررسی می‌‌‌کنیم:

  • دقت بالای ساعت‌های ‌کوارتز
  • مقرون‌به‌صرفه بودن
  • این ساعت مچی در مقایسه با ساعت‌های کوکی و اتوماتیک به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند تنها کافی است هرچند سال یک بار باتری ساعت خود را تعویض کنید. ساعت‌های ‌مکانیکی و اتوماتیک، با وجود اینکه نیازی به باتری ندارند؛ اما هر سه تا پنج سال، سرویس دوره‌ای لازم دارند 
  • این نوع ساعت سبک‌تر از سایر ساعت‌ها است؛ چرا که در آن از قطعات کم‌تری استفاده شده است

 

اولین مدل از ساعت کوارتز توسط چه برندی ساخته شد؟

اولین مدل ساعت کوارتز در سال 1969، توسط برند ژاپنی سیکو، تحت عنوان سیکو کوارتز استرون روانه بازار شد. این ساعت در زمان خود عملکردی فوق‌العاده را از خود به جا گذاشت؛ طوری که به طرز چشمگیری از سایر ساعت‌ها دقیق‌تر بود که تنها 5 ثانیه در ماه خطا داشت. این ساعت توانسته بود به محبوبیت قابل‌توجهی دست پیدا کند و به یک رقیب جدی برای ساعت‌های ‌سوئیسی تبدیل‌ شده بود. درحالی‌که ساعت‌های ‌کوارتز اغلب ارزان هستند؛ اما ساعت سیکو کوارتز استرون به‌عنوان اولین مدل از این ساعت‌ها، بسیار لوکس بود.

تولیدکننده مرتبط: ساعت سیکو

 

ساعت مکا کوارتز چیست؟

گاهی اوقات در رابطه با ساعت‌های ‌کرنوگراف کوارتز از عبارت "مکا کوارتز" یا "هیبرید" استفاده می‌‌‌شود. این مدل ساعت‌ها نیز با باتری کار می‌‌‌کنند و توسط کریستال‌های ‌کوارتز تنظیم می‌‌‌شوند. تنها وجه تمایز این ساعت با ساعت‌های ‌معمولی این است که دارای یک بخش مکانیکی نیز هستند. نحوه کارکرد این مدل ساعت‌ها به این صورت است که در آن یک استپ موتور و چرخ دهنده‌های ‌متصل به موتور، به‌عنوان منبع تامین‌کننده انرژی کرنوگراف عمل می‌‌‌کنند؛ به‌جای اینکه از موتورهای جداگانه برای هریک استفاده شود. این امر به عقربه‌ها اجازه می‌‌‌دهد تا هنگام تنظیم مجدد به حالت صفر بگردند. در ساعت‌های ‌مکا کوارتز امروزی، بیشتر از فناوری‌های ‌نوینی استفاده می‌‌‌شود که شرکت سیکو مبدع آن‌ها بوده است که مقرون‌به‌صرفه هستند.

 

خرید بهترین مدل‌های ‌ساعت کوارتز از تک ثانیه

امروزه، ساعت‌های ‌کوارتز به‌عنوان یکی از مدل‌های ‌مقرون‌به‌صرفه ساعت، طرفداران زیادی در بین دوستداران ساعت پیدا کرده‌اند. این مدل ساعت‌ها به تعمیر و نگهداری بسیار کمتری نسبت به نمونه‌های کوکی و اتوماتیک ساعت نیاز دارند و تنها باید گاه‌به‌گاه باتری آن‌ها را تعویض کنید. نکته جالب‌توجه این است که ساعت‌های ‌کوارتز حتی از گران‌ترین و پیشرفته‌ترین ساعت‌های ‌مکانیکی نیز دقیق‌تر هستند.

از طرفی، ساعت‌های ‌هوشمند "هیبرید" از کوارتز به‌عنوان پایه زمان‌سنجی آنالوگ استفاده می‌‌‌کنند. برندهای مطرح ساعت‌سازی از جمله سیکو توانسته‌اند با بهره‌مندی از جدیدترین فناوری‌ها ساعت‌های ‌کوارتز را تکامل ببخشند و علاوه بر افزودن امکانات بیشتر، دقت آن‌ها را نیز افزایش دهند. شما می‌‌‌توانید در این صفحه از سایت تک ثانیه، بهترین مدل‌های ‌ساعت کوارتز را خریداری کنید و درصورتی‌که نیاز به راهنمایی داشته باشید از متخصصان ما مشاوره بگیرید.

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا شماره موبایل، ایمیل و مشخصات خود را وارد کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
موبایل