دسته بندی ها
محصولات در سبد خرید شما

ساعت اتوماتیک

نمايش 1 تا 48 از 394 (9 صفحه)

ساعت اتوماتیک ؛ یک ساعت مهندسی‌شده با قدمت چند قرن

ممکن است شما هم هنگام خرید ساعت، اسم ساعت‌های ‌اتوماتیک به گوشتان خورده باشد. ساعت‌های ‌اتوماتیک از نظر کارکرد به ساعت‌های ‌کوکی شباهت دارند. تنها تفاوت این نوع ساعت‌ها این است که برخلاف ساعت‌های کوکی که نیاز به کوک دستی دارند، این ساعت‌ها با انرژی حرکت دست شما کار می‌‌‌کنند. اولین نمونه‌های ‌ساعت اتوماتیک، در اواخر قرن هفدهم در دسترس عموم قرار گرفت و از آن زمان تاکنون با پیشرفت تکنولوژی، مهندسی این ساعت‌ها نیز تکامل پیدا کرد.

دسته بندی مرتبط: ساعت مچی

 

ساعت اتوماتیک را بیشتر بشناسید

ساعت‌های ‌اتوماتیک با جذب انرژی دست کاربر کوک می‌‌‌شوند. در حالی که ساعت‌های کوکی را باید هرچند وقت یک بار خودتان کوک کنید تا از کار نیفتند. به همین دلیل، ساعت‌های ‌اتوماتیک دقیق‌تر از ساعت‌های کوکی هستند. از آنجا که کوک کردن ساعت به‌خودی‌خود باعث فرسوده شدن موتور ساعت می‌‌‌شود؛ ازاین‌رو، ساعت‌های ‌اتوماتیک می‌‌‌توانند از این حیث نیز بر نمونه کوکی برتری داشته باشند.

اگر ساعت اتوماتیک هر روز استفاده شود، به‌خوبی کار می‌‌‌کند؛ اما اگر برای مدتی این ساعت را به دست نکنید، برای اینکه از کار نیفتد، باید به‌وسیله یک دسته کوک آن را کوک کنید. این مدل از ساعت‌ها، اغلب قیمتی بالاتر از ساعت‌های ‌کوارتز دارند.

دسته بندی مرتبط: ساعت کوارتز

 

نحوه کارکرد موتور ساعت اتوماتیک 

ساعت‌های ‌اتوماتیک از شبکه‌ای از قطعات پیچیده تشکیل شده‌اند که به صورتی دقیق مهندسی ‌شده‌اند. به همین دلیل این مدل ساعت وزن بیشتری از ساعت کوارتز دارد. تمامی برندهای مطرح ساعت‌سازی از به‌روزترین فناوری‌ها استفاده می‌‌‌کنند تا محصولات آن‌ها در طولانی مدت عملکردی باثبات داشته باشند. بنابراین در هر ساعت باید اجزا به‌صورت منظم کار کنند و عقربه‌ها با سرعتی معین حرکت کنند. این ساعت‌ها با انرژی حاصل از حرکت دست که در فنر اصلی ذخیره می‌‌‌شود، کار می‌‌‌کنند. در واقع، این انرژی، سبب حرکت روتور – وزنه فنری لنگرمانند – ساعت مچی می‌‌‌شود و عقربه‌های ‌ساعت به حرکت درمی‌آیند.

 

ساعت اتوماتیک چه مزایایی دارد؟

یکی از مزایای ساعت‌های ‌اتوماتیک این است که برخلاف ساعت‌های ‌کوارتز نیازی به باتری ندارند. چرا که این ساعت‌ها با استفاده از انرژی حاصل از حرکت دست کار می‌‌‌کنند. بنابراین، برای اینکه ساعت دائما کار کند باید هر روز آن را به دست کنید. همچنین، این نوع ساعت‌ها از نظر ظاهری معمولا جذاب‌تر از ساعت‌های ‌کوارتز هستند و دست شما برای انتخاب بازتر است.

 

چگونه می‌‌‌توانیم کیفیت موتور ساعت اتوماتیک را بسنجیم

براساس یک قاعده کلی می‌‌‌توان تشخیص داد که موتور به‌کاررفته در ساعت اتوماتیک باکیفیت است یا خیر. طبق این قاعده، اگر ساعت مچی اتوماتیک در طول دو روز بیش از 25 ثانیه خطا داشته باشد، پس موتور ساعت دچار مشکل شده است و نیاز به سرویس دارد. همچنین یک معیار دیگر، میزان ذخیره انرژی در فنر است. ساعت‌های ‌اتوماتیکی که کاملا کوک شده‌اند، باید بدون کوک مجدد، 42 ساعت مداوم کار کنند.

 

نحوه مراقبت از موتور ساعت اتوماتیک

اگر دائما از ساعت مچی خود استفاده کنید، از فرسوده شدن موتور جلوگیری می‌‌‌شود. همچنین، همیشه ساعت اتوماتیک خود را تمیز نگه دارید. برای این کار می‌‌‌توانید با استفاده از یک پارچه نرم، صفحه ساعت را کاملا پاک کنید.

هنگامی‌که ساعت مچی را به دست دارید از استحمام جدا خودداری کنید. با اینکه ساعت‌های ‌مچی ضدآب هستند؛ اما در دمای بالا ممکن است آسیب ببینند. مهم‌ترین نکته در نگهداری از ساعت‌های ‌مچی اتوماتیک این است که این ساعت‌ها برخلاف ساعت‌های ‌کوارتز، نیاز به سرویس‌های ‌دوره‌ای دارند. سرویس ساعت مچی می‌‌‌تواند هر سه تا پنج سال انجام شود.

 

آیا برای کوک نگه داشتن ساعت، به کوک کن نیاز داریم؟

درصورتی‌که به‌صورت دائمی از ساعت اتوماتیک استفاده نمی‌کنید، می‌‌‌توانید از یک کوک کن برای کوک نگه داشتن ساعت استفاده کنید. تنها کافی است ساعت خود را در جعبه کوک کن قرار دهید. جعبه از داخل می‌‌‌چرخد و انرژی لازم برای کوک نگه داشتن ساعت را تامین می‌‌‌کند. کوک کن برای کلکسیون داران ساعت نیز وسیله‌ای کاربردی است. چرا که می‌‌‌توانند هم‌زمان تعداد زیادی از ساعت را کوک نگه دارند.

چنانچه از مدل‌هایی از ساعت اتوماتیک استفاده می‌‌‌کنید که دارای یک امکاناتی خاص مانند تاریخ شمار هستند، کوک کن می‌‌‌تواند برای شما مفید باشد. چرا که تنظیم تاریخ شمار به‌صورت دستی کاری زمان‌بر است. البته توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از کوک کن نیز می‌‌‌تواند باعث فرسودگی موتور ساعت اتوماتیک شود. به همین دلیل، معمولا توصیه بر این است که به‌جای استفاده از کوک کن، بهتر است دائما ساعت مچی اتوماتیک خود را به دست کنید.

 

چگونه می‌‌‌توانیم ساعت اتوماتیک خود را تنظیم کنیم؟

تنظیم کردن ساعت اتوماتیک کار حساسی است؛ چرا که یک اشتباه می‌‌‌تواند آسیب زیادی به ساعت شما وارد کند. برای تنظیم ساعت اتوماتیک در ابتدا باید آن را به مچ دست خود ببندید؛ چرا که عملکرد این نوع ساعت‌ها مبتنی بر حرکت دست شما است. پس از به دست کردن ساعت، به‌آرامی مچ دست خود را حرکت دهید و درنتیجه عقربه‌های ‌ساعت به حرکت درمی‌آیند. اما اگر به مدت 42 ساعت از ساعت خود استفاده نکنید، ساعت از کار می‌‌‌افتد. در این صورت می‌‌‌توانید دسته کوک ساعت خود را بچرخانید تا مجددا به حالت اولیه بازگردد.

 

با خرید ساعت مچی اتوماتیک از تک ثانیه، استایل خود را کامل کنید

درصورتی‌که تصمیم دارید یک ساعت اتوماتیک خریداری کنید، دست شما برای انتخاب این مدل ساعت باز است. چرا که ساعت‌های ‌اتوماتیک به دلیل امکانات خاصی که دارند، از لحاظ ظاهری از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند. بسته به استایل شخصی، شغل و سایر عوامل می‌‌‌توانید یک ساعت ایده‌آل را پیدا کنید که تمامی نیازهای شما را برآورده کند.

ساعت‌های ‌اتوماتیک در طرح‌های ‌مختلفی ساخته می‌‌‌شوند که می‌‌‌توانید آن‌ها را با لباس‌های ‌رسمی یا غیررسمی خود ست کنید و بر جذابیت استایل خود اضافه کنید. شما می‌‌‌توانید در این صفحه از سایت تک ثانیه، انواع مدل‌های ‌ساعت اتوماتیک را متناسب با استایل خود جستجو و سپس بهترین آن‌ها را خریداری کنید.

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا شماره موبایل، ایمیل و مشخصات خود را وارد کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
موبایل