مردی را تصور کنید که لباسی رسمی و شیک با یک کراوات مشکی پوشیده است. استایل خاص و ژستی که این مرد دارد توجه هر کسی را به سمت خود جلب می کند.

ناگهان مچ دستش را می چرخاند تا ساعت را چک کند... یک ساعت کاسیو ماشین حسابی با بند رابر ...

افتضاحه

این قدرت یک ساعت مچی است، ساعت می تواند تیپ شما رو کامل یا خراب کند.

اما به یک نکته دقت کنید:

از آنجایی که آقایان در استفاده از جواهرات محدودند، یک ساعت مچی مناسب بیان کننده شخصیت آنها هست.

اما ببینیم 5 قاعده‌ی مهمی که ما را در ست کردن ساعت مچی با لباسمان راهنمایی می‌کند کدام است.

1) میزان رسمیت ساعت مچی شما باید متناسب با میزان رسمیت تیپ شما باشد.

 

اگرچه مدلهای مختلفی از ساعتهای مچی در بازار وجود دارد اما شما برای خوش تیپ شدن، نمی‌توانید هرکدام را که بخواهید استفاده کنید. شما به عنوان یک مرد خوش تیپ باید بدانید چه ساعتی برای چه موقعیتی مناسب است. پس خواندن این مقاله ها را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

* ساعت‌های مچی اسپرت مردانه و نحوه ست کردن آنها

* ساعت‌های مچی خلبانی مردانه و نحوه ست کردن آنها

* ساعت‌های مچی غواصی مردانه و نحوه ست کردن آنها

* ساعت‌های مچی نظامی مردانه و نحوه ست کردن آنها

* ساعت‌های مچی رسمی مردانه و نحوه ست کردن آنها


2) چرم را با چرم ست کنید.

 

ساعتهای با بند قابل تعویض، گزینه ی بسیار خوبی برای آن دسته از آقایانی است که کفشهای با رنگهای مختلفی دارند. البته لازم نیست که رنگ بند ساعت با رنگ کفشها یکی باشد، اما تناژ رنگشان باید به هم بخورد (رنگها شبیه هم باشند.)

        - هیچ وقت ساعت با بند مشکی را با کفش قهوه ای و یا برعکس با هم نپوشید.

        - ساعتهای با بند رابر(rubber) و پلاستیکی را تنها برای موقعیتهای اسپورت بپوشید.

        - در ساعتهای آنالوگ، بند ساعت بهتر است از جنس چرم یا هم جنس با قاب ساعت باشد.

       - بندهای چرم با بافت زبر به همراه لباس جین بهتر ست می‌شوند. البته چنین ساعتی برای یک مهمانی رسمی مناسب نمی‌باشد.

       - یک بند چرم کلاسیک، انتخاب مناسبی است. اما انتخاب بندهای نقره ای یا طلایی زمانی مناسب است که با تیپ شما سنخیت داشته باشد.


3) فلز را با فلز ست کنید.

 

جنس استفاده شده در قاب ساعت می‌تواند استیل، طلا، نقره،پلاتین و یا تیتانیوم باشد.

یک ساعت مچی رزگلد می‌تواند با یک سگک کمربند طلایی ست شود،حال اگر ساعت مچی با قاب فلزی مشکی داشته باشید می‌توانید با رنگهای طلایی یا نقره ای ست کنید.

متعلقات دیگری که لازم است برای ست کردن تیپ خود به آنها توجه کنید عبارتند از دستبدها، سگک کفش، سگک روی پالتو و هر قطعه فلزی و تزیینی که روی لباس شماست.

یک ساعت طلاکاری شده، ترکیب بسیار مناسبی را با لباس و کفش خاکستری می‌سازد. هم چنین رنگ نقره ای با خاکستری، آبی و مشکی نیز ترکیب مناسبی می‌سازد.


4) ساعتهای قدیمی و با ارزش شامل قوانین بالا نمی‌شوند.

 


5) هنگامی که تردید دارید ساعتتان را با کفش‌هایتان ست کنید.

 

بند چرمی مشکی، رسمی تر از بند چرمی قهوه ای است و برای جلسات رسمی مناسب تر است.

کفشهای راحتی کاکل دار بدون بند، بیشتر برای لباس کاری اسپورت مناسب است.

اگر نمی‌توانید بین ساعت بند چرم مشکی و یا قهوه ای تصمیم بگیرید باید ببینید کفشتان چه رنگی است، مشکی یا قهوه ای. در اینصورت باید متناسب با رنگ کفشتان تصمیم گیری کنید.

ساعت های نقره ای با کفش های مشکی، خاکستری یا آبی بهتر ست می‌شوند. ساعتهای طلایی هم با رنگهای قهوه ای، بژ، قهوه ای روشن و رنگهای دیگر متمایل به رنگ خاکی بهتر ست می‌شوند.

برای اعمال بهترین تاثیر، ساعت مچی را متناسب با سایز خودتان تعیین کنید. ساعت مچی باید فراخور اندام شما نیز باشد. آقایان لاغر اندام باید ساعت مچی با قاب باریک را انتخاب کنند و افراد تنومندتر بهتر است ساعت های درشت تر را به دست کنند.

اندکی پیچیده به نظرمیاد؟

اکثر آقایان ترجیح می‌دهند که بیش از یک ساعت داشته باشند تا بتوانند برای ست کردن تیپشان، از ساعت مناسب استفاده کنند و با توجه به این نکته که ساعتهای مچی هر کدام برای اهداف خاصی طراحی شدند حال باید ببینیم کدام ساعت در چه جایی باید استفاد شود.

جنس و رنگ کفش و کمربند شما معیار خوبی برای انتخاب یک ساعت مچی مناسب است. اگر کفشها و کمربند شما مشکی باشند بهتر است ساعت مچی هم مشکی باشد؛ به همین منوال، کفش و کمربند قهوه ای هم ساعت مچی قهوه ای را می‌طلبد. درضمن ساعت مچی با بند نقره ای یا طلایی نیز با هررنگی قابل ست شدن است.

 

به این نکات دقت کنید:

* قاب فلزی ساعت مچی باید با سایر متعلقات فلزی لباس شما هماهنگ باشد. قاب ساعت می‌تواند مربع، مستطیل، دایره و یا چند ضلعی باشد. همچنین دور قاب ساعت می‌تواند مات، براق و یا طرح دار باشد و یا اینکه با کریستال تزیین شده (نگین دار) باشد.

* ساعتهای قدیمی و با ارزش نمایانگر میراث گذشتگان است. ساعتهای عتیقه نمی‌توانند از قواعد بالا پیروی کنند. زیرا تعداد آنها بسیار کم است و به خودی خود می‌توانند شما را منحصر بفرد سازند. پس لزومی ندارد از قاعد بالا استفاده کنید.

* رنگ مشکی معمولا رسمی تر از سایر رنگهاست، اما این دلیلی نمی‌شود که انتخاب اولتان باشد. گاهی ممکن است رنگ قهوه ای برای کفشها انتخاب بهتری باشد. ساعت‌هایی با بندهای قابل تعویض در اینجا بدرد شما می‌خورد. چون دستتان بازتر است و می‌توانید توازن بهتری را برقرار سازید.

شما عزیزان می‌توانید نمونه‌هایی متنوع از ساعت مچی را در فروشگاه اینترنتی ساعت تک ثانیه مشاهده کنید.<