معرفی ساعت‌های مچی نظامی

اگر چه مدلهای مختلفی از ساعت‌های مچی در بازار وجود دارد اما شما برای خوش تیپ شدن، نمی‌توانید هرکدام را که بخواهید استفاده کنید. در این سری مقاله ما می‌خواهیم ببینیم که برای یک مرد خوش تیپ چه ساعتی برای چه موقعیتی مناسب است.

محصولات مرتبط : ساعت مچی

ساعت های نظامی از نسل ساعتهای زمان جنگ جهانی اولند که افسران در حین جنگ از این ساعت‌ها استفاده می‌کردند.

ساعت های  نظامی در عین حال که زیبایی خاص خود را از لحاظ ظاهری دارند، در شرایط سخت جنگ نیز از مقاومت بالایی برخوردارند. این ساعتها هنوز هم تولید می‌شوند و هنوز هم مقاومند و دارای ظاهری شیک هستند.

 

ویژگی های ساعت نظامی  :

اندازه ساعت : معمولا از اندازه کوچک تا متوسط وجود دارد.

صفحه ساعت : صفحه اش به گونه ای است که راحت خوانده شود. اگر صفحه مشکی باشد اعداد سفید هستند و بالعکس. عقربه ها هم در تاریکی از خود نور ساطع می‌کنند(شب نما) تا نیازی به روشن کردن چراغ برای خواندن ساعت ( آن هم در شرایط جنگ!!) نباشد.

قاب ساعت : معمولا از جنس استیل ضدزنگ و گاهی اوقات از جنس تیتانیوم می‌باشد.

بند ساعت : بند یک ساعت نظامی ، چرمی یا برزنتی است. چون بند فلزی آن هم در ابعاد بزرگ به راحتی به پوست بدن آسیب می‌زند و بند فلزی وزن بیشتری هم دارد.

امکانات ساعت : امکاناتش در حد تاریخ است. بیش از آن چیزی ندارد.

 

چه زمانی ساعت نظامی بپوشیم :

از خصوصیات خوب این ساعت‌ها، چند منظوره بودن آنهاست. شما می‌توانید در موقعیت‌های غیر رسمی روزمره خود و نیز در موقیعت‌های کاری غیرسمی، ساعت نظامی بپوشید. بنابراین با یک تیشرت و شلوار‌جین، کت اسپورت و یا لباس خاکی رنگ (رنگ البسه نظامی) ست می‌شود. برای آقایان، به خصوص جوان‌ترها، که عادت به پوشیدن کت و شلوار ندارند گزینه ی مناسبی است.

 

مقالات مرتبط:

معرفی ساعت های مچی اسپرت

معرفی ساعت مچی مناسب غواصی

معرفی ساعت های مچی رسمی

معرفی ساعت های مچی خلبانی

محصولات مرتبط : ساعت مچی