دسته بندی ها
محصولات در سبد خرید شما

ساعت پتک فیلیپ Patek Philippe

نمايش 1 تا 48 از 145 (4 صفحه)

ساعت مچی پتک فیلیپ

 

ساعت پتک فیلیپ Patek Philippe

شرکت ساعت پتک ‌فیلیپ (Patek Philippe) یکی از سازندگان ساعت ‌های لوکس سوییسی واقع در شهر ژنو می‌باشد که در سال 1851 تاسیس گردید. این شرکت به کار طراحی و ساخت ساعت‌ و موتورهای ساعت مشغول است.

از جمله چندین نمونه ساعت‌های مکانیکی پیچیده جهان از تولیدات آنها است. بسیاری از متخصصان صنعت ساعت سازی این شرکت را معتبرترین و مشهورترین ساعت‌ساز حاضر می‌دانند. این شرکت بیش از 400 خرده فروشی در سراسر دنیا دارد و دارای بیش از دوازده مرکز توزیع در اروپا، آسیا و آمریکای شمالی می‌باشد.

کارخانه پتک

بر خلاف دیگر سازنده ها، پتک فیلیپ پیوسته و بدون محدودیت به تولید محصولات بدون نقص می اندیشد. ارزش ساعت های کلاسیک با گذشت زمان بیشتر می شود و در مزایده ها با قیمت های باورنکردنی و ثبت رکوردهای عجیب به فروش می رسند. افراد معروف و تاثیرگذار، خاندان سلطنتی و بسیاری از عاشقان صنعت ساعت سازی پتک فیلیپ را برای جشن گرفتن لحظات مهم در زندگی خود انتخاب می کنند.

محصولات مرتبط : ساعت کلاسیک

  • بنیانگذاران این کمپانی که کارخانه آن در ژنو مستقر است، سوئیسی نیستند. آنتونی پتک در لهستان و آدرین فیلیپ در فرانسه متولد شده اند.

  • مشتریان مشهور و تاثیرگذار پتک فیلیپ افرادی مانند ملکه ویکتوریا، تزار نیکولاس دوم، جان لنون و بسیاری از افراد معروف دیگر هستند.

  • تقریبا تمام 20 ساعت فروخته شده در گران ترین مزایده های تاریخ  پتک فیلیپ بوده اند.

  • کمپانی پتک فیلیپ یک کمپانی خانوادگی است و اکنون توسط نسل چهارم بنیانگذاران آن در حال اداره شدن است.

 

آنتونی پتک و آدرین فیلیپ : ترکیب خلاقیت

پتک و فیلیپ دو کلمه ای هستند که باعث می شوند قلب طرفداران ساعت تندتر بتپد. پتک فیلیپ یکی از مشهور ترین برندهای ساعت در ژنو است اما بر خلاف دیگر برندهای مشهور ساعت های لوکس، اصلیت سوئیسی ندارد. در واقع آنتونی نوربت پاتک که بنیانگذار کمپانی است، در لهستان متولد شده است. در سال 1831، پس از اینکه انقلاب در لهستان به طرز وحشیانه ای توسط ارتش روسیه سرکوب شد، او به اجبار کشور محل تولد خود را ترک کرد. پس از ماه ها فرار از کشوری به کشور دیگر، پتک در نهایت در ژنو ساکن شد.

آنتونی و فیلیپ

پتک جوان که تحت تاثیر تاریخچه ساعت سازی در ژنو قرار گرفته بود، به سرعت به فکر ورود به این صنعت افتاد: او شروع به فروش موتورهای ساعت بسیار با کیفیت کرد و آنها را در قاب های طراحی شده توسط خودش قرار می داد که روندی بسیار منطقی در آن زمان به حساب می آمد. پتک اما همواره بیش از این می خواست و به همین دلیل در اول ماه می 1839، موفق به تاسیس کارخانه ساعت سازی خود با همکاری ساعت ساز معروف فرانسی، زاپک، شد. این کمپانی به نام پتک، زاپک و همکاران نام گذاری شد.

در سال 1844، آنتونی نوربت د پتک و ژان آدرین فیلیپ در نمایشگاه (Exposition Nationale des Produits de l’Industrie) پاریس حضور داشتند، در این نمایشگاه بود که پتک در مورد ساعت ساز معروف، فیلیپ، که موفق به اخذ مدال برنز برای نوآوری های خلاقانه خود شده بود، شنید. این نوآوری عبارت بود از سیستم کوک کردن بدون کلید و تنظیمات روی دست. قبل از این اختراع، برای کوک کردن ساعت ها باید از یک کلید جداگانه که دسته کوک نامیده می شد، استفاده می شد.

دسته کوک و موتور اتوماتیک

در سال 1845، همکاری پتک و زاپک به انتها رسید چون هر دو تمایل داشتند به تنهایی مسیر موفقیت را ادامه دهند. پتک که همچنان مبهوت مکانیزم کوک کردن بدون کلید نوآورانه فیلیپ بود، از او خواست که به عنوان مدیر فنی به کمپانی او بپیوندد. فیلیپ موافقت کرد و به این ترتیب در سال 1851 نام رسمی کمپانی به کمپانی "پتک فیلیپ" تغییر پیدا کرد.

 

پتک فیلیپ و خانواده استرن

پس از فوت آنتونی د پتک در سال 1877 و ژان آدرین فیلیپ در سال 1894، میراثی ماندگار و منحصر به فرد در دنیای ساعت سازی به یادگار مانده بود. در اواخر قرن 19 میلادی، کمپانی پتک فیلیپ به شهرت جهانی دست یافته بود و در میان مهم ترین سازندگان ساعت در دنیا قرار گرفته بود.

 در سال 1901، کمپانی به یک شرکت سهامی تغییر ماهیت داد. در سال 1932، کمپانی قربانی رکود عظیم جهانی شد و پتک فیلیپ مجبور به فروش سهام شرکت شد. خوشبختانه در آن زمان پتک فیلیپ ارتباط بسیار خوبی با برادران استرن داشت که مالک شرکت معروف Fabrique de Cad- rans Stern Frères بودند. برادران استرن شرکت پتک فیلیپ را خریدند و نام آن را به "پتک فیلیپ اس ای" تغییر دادند و به این ترتیب کمپانی به خانواده آنها انتقال یافت.

خانواده استرن

در حال حاضر، نام کمپانی و داریی های آن بدون تغییر باقی مانده است. این کمپانی تحت مدیریت خانواده استرن همچنان به عنوان یک شرکت ساعت سازی مستقل در ژنو فعالیت می کند.

در زمان مدیریت چارلز و جان استرن، تصمیم گرفته شد کمپانی به تولید موتورهای ساعت انحصاری بپردازد تا به این ترتیب استقلال شرکت بیش از پیش تقویت شود. در طول سال های بعد 3 نسل از خانواده استرن با موفقیت به اداره شرکت پرداختند. در حال حاضر، مدیر شرکت "تیری استرن" است. او نیز تمایل دارد دیدگاه بنیانگذاران کمپانی را در مدیریت خود اعمال کند و استقلال شرکت را در طول سالهای پیش رو حفظ کند.

 

کیفیت عالی ساعت ‌های پتک‌ فیلیپ

شرکت پتک‌ فیلیپ بخاطر تولید داخلی تحسین‌برانگیز خود و نیز بدلیل نوع یکپارچگی سازمانی عمودی‌ که دارد، ستایش می‌شود. استانداردهای کیفیت بی چون و چرا برای ساعت‌سازان ژنو در زمینه طراحی مفهومی ساعت‌های لوکس و در زمینه تولید موتور های مبتکرانه همیشه رعایت شده است.

شرکت پتک ‌فیلیپ سزاوار عنوان «ساخت و تولید» است چرا که در ابداع بیش از 20 کالیبر رقابتی و 45 نوع تغییرات کارخانه ای فعالیت داشته است. با وجود سالهای متمادی دریافت نشان درجه یک کیفیت از موسسه معتبر Geneva Seal (به سوییسی Poinçon de Genève)، این شرکت نشان کیفیت خودش را تحت عنوان Patek Philippe Seal در سال 2009 افتتاح نموده است. این نشان داخلی تایید می کند که استانداردهای فوق‌العاده بالایی در کلیه مراحل تولید برند پتک فیلیپ صورت می‌گیرد و تضمین کننده کیفیتی فراتر از نشان کیفیت Geneva Seal می‌باشد.

Patek Philippe Seal

پتک‌ فیلیپ و ساعت‌های مچی‌اش برای افراد مشهور:

وقتی ملکه ویکتوریای انگلستان یک ساعت جیبی را از شرکت پتک‌ فیلیپ در نمایشگاه بزرگ سال 1851 دریافت کرد، شهرت این شرکت در ارتباط با خانواده‌های سلطنتی دنیا مستحکم گردید. از تزار روس نیکلای دوم گرفته تا پرنس آلبرت موناکو: تمام خانواده‌های سلطنتی دنیا مهر تایید بر نام شرکت پتک ‌فیلیپ زدند.

فهرست مشتریان برجسته این شرکت در بدترین حالت هم تحسین‌برانگیز است. از جمله استفاده‌کنندگان برند پتک ‌فیلیپ می‌توان افرادی همچون جیمز وارد پکوارد، والت دیزنی، پابلو پیکاسو (خریدار ساعت مدل Ref. 2497)، جان لنون، اریک کلاپتون، پائول مک کارتنی، به همراه زوج مشهور برد پیت (خریدار ساعت مدل Nautilus) و انجلینا جولی (خریدار ساعت مدل Ref. 7000) را نام برد.

نکته قابل ذکر دیگر اینکه: چندین پاپ اعظم از ساعت مچی با برند پتک ‌فیلیپ استفاده کرده‌اند و این رویه در سال 1866 از پاپ اعظم Pius نهم شروع گردید و پاپ اعظم Leo دوازدهم در 1878 آنرا ادامه داد. طی دهه‌های متمادی، بسیاری مدل‌های ویژه برای پاپ‌ها ساخته شد ولی این ارتباط قوی میان برند پتک ‌فیلیپ و کلیسای کاتولیک تعجب‌آور نیست، چرا که بنیانگزار آن یعنی آنتونیو پتک یک کاتولیک متعصب بوده است. 

 

ساعت لوکس و اسپرت پتک فیلیپ

معرفی ناتیلوس و آکوانات برای جهانیان

در سال 1976، پتک فیلیپ تصمیم به ساخت یک ساعت لوکس اسپرت گرفت. بسیاری از منتقدین از این تصمیم کمپانی انتقاد کردند زیرا شهرت این کمپانی در ساخت ساعت های لوکس سلطنتی بود. اگرچه بعدها با بهره گیری از مهارت ساعت ساز معروف سوئیسی جرالد جنتا این کمپانی در زمینه ساخت یک ساعت جدید موفق ظاهر شد: ناتیوس. ناتیلوس با الهام از شکل بی نظیر کشتی های دریایی ساخته شده بود.

محصولات مرتبط : ساعت لاکچری

اولین مدل این کلکسیون که  معرفی شد، ساعت استیل پتک فیلیپ ناتیلوس جامبو (رفرنس 1/3700) بود که با قطر صفحه 42 میلیمتر در سال 1976 بسیار بزرگ تلقی می شد. جای تعجب نبود که ناتیلوس به سرعت طرفداران مخصوص به خود را پیدا کرد. امروزه، این مدل یکی از مشهور ترین مدل های ساعت این کمپانی سوئیسی است.

بر اساس تجربه ای که از ناتیلوس به دست آمده بود، در سال 1997 کمپانی  تصمصم به معرفی مدل جدیدی با عنوان آکوانات گرفت. آکوانات با ویژگی های منحصر به فردی مانند شکل هشت ضلعی و گرد خود و همچنین ضد آب بودن تا عمق 120 متر توانست یادآور شهرت عظیم اجداد خود باشد. آکوانات با دقت و استحکام خود همانند مدل های پیشین این شرکت توانست به موفقیت عظیمی دست پیدا کند.

 

دو شاهکار Sky Moon Tourbillon و Grandmaster Chime

استادکاری حیرت آور در محصولات ساعت ساز ژنوی به وضوح در تولیدات منحصر به فرد این کمپانی قابل مشاهده است. مدل (Sky Moon Tourbillon (Ref. 5002 در سال 2000 معرفی شد و قابیلت های بسیاری را عرضه می کرد. جای تعجب نیست که این مدل از ساعت های پتک فیلیپ از گران قیمت ترین و با ارزش ترین ساعت های دنیا به حساب می آید. این مدل همچنین اولین مدل از ساعت های مچی دو رو به حساب می آمد که یک سمت عقربه ها را نشان می داد و تمرکز بر زمان داشت و سمت دیگر ساعت، آسمان جذاب شب را به زیبایی نشان می داد.

ساعت مچی پتک فیلیپ Sky Moon Tourbillon

مدل (Grandmaster Chime (Ref. 5175 ساعت دوروی دیگری بود که توسط این کمپانی در سال 2014 و به مناسبت 175 امین سالگرد تاسیس کمپانی معرفی شد. این مدل شاهکار منحصر به فرد صنعت ساعت سازی است که گستره وسیعی از امکانات خاص را در بر دارد. صدای زنگ منحصر به فرد یکی از این ویژگی های خاص این مدل به حساب می آمد. این مدل مورد علاقه ساعت دوستان سراسر دنیاست که نه تنها از دیدن زمان در صفحه این ساعت لذت می برند بلکه به صدای دلنشین آن نیز علاقه مند هستند.

ساعت پتک فیلیپ Grandmaster Chime

در ابتدا، ازاین مدل به تعداد محدود 7 عدد ساخته شده بود و ارزش آن 2.5 میلیون فرانک سوئیس قیمت گذاری شده بود.

 

پتک فیلیپ یکی از گران ترین ساعت های جهان

ساعت های پتک فیلیپ با سابقه درخشان، منحصر به فرد بودن و همچنین با قیمت های رکورد شکنشان در جهان شناخته شده هستند. در واقع، در میان گران ترین ساعت های فروخته شده در مزایده ها تقریبا جایگاه هر 20 ساعت گران قیمت از آن پتک فیلیپ است.

دلیل جایگاه عظیم و بدون افول برند پتک فیلیپ را باید در تاریخچه این کمپانی جستجو کنیم. این تاریخچه با کیفیت بدون رقیب و مدیریت قاطع آمیخته است.  خانواده استرن که اکنون مالکیت این کمپانی را در اختیار دارند، منحصر به فرد بودن ساعت های تولیدی را از مهم ترین سیاست های این برند همواره مد نظر قرار داده اند. در نتیجه، ساعت های پتک فیلیپ با تعداد محدود عرضه می شوند و مشتریان می توانند مطمئن باشند که روی ساعت های منحصر به فردی سرمایه گذاری کرده اند. در زمان های مختلف، نمونه های خاصی از ساعت های این برند توسط خود آقای استرن مورد استفاده قرار می گیرد.

ساعت مچی Supercomplication

گرانترین ساعت پتک فیلیپ

مدل مشهور Supercomplication مثالی بسیار خوب از قیمت های باورنکردنی ساعت های پتک فیلیپ است. در سال 1928، سرمایه دار معروف امریکایی، هنری گریوز، این ساعت را با 24 قابلیت سفارش داد که در میان آنها صدای زنگ وست مینستر،تقویم ، نمایشگر زمان طلوع و غروب خورشید و نقشه ماهواره ای نیویورک بود. این ساعت از 900 قطعه ساخته شده و یکی از پیچیده ترین ساعت های دنیا به حساب می آید که بدون دخالت کامپیوتر طراحی و ساخته شده است. در سال 1993، ارزش این ساعت 60 هزار فرانک بود سپس در سال 2014، این ساعت در نمایشگاه ژنو با قیمت باورنکردنی و رکورد شکن 23.2 میلیون فرانک سوئیس به فروش رسید. این ساعت هنوز هم به عنوان یکی از گران قیمت ترین ساعت های جهان مطرح است.

محصولات مرتبط : ساعت مچی


سوالات متداول

پتک فیلیپ یک برند سوئیسی است و یکی از برترین برندهای ساعت سازی است که ساعت هایش در سوئیس ساخته می شود.

قیمت ساعت های پتک فیلیپ هایکپی از حدوده یک میلیون تومان شروع می شود. برای مشاهده قیمت مدلهای مختلف بروی سایت تک ثانیه کلیک کنید.

گرانترین ساعت پتک فیلیپ مدل مشهور Supercomplication است. این ساعت از 900 قطعه ساخته شده و یکی از پیچیده ترین ساعت های دنیا به حساب می آید. در سال 2014، این ساعت در نمایشگاه ژنو با قیمت باورنکردنی و رکورد شکن 24 میلیون دلار به فروش رسید

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا شماره موبایل، ایمیل و مشخصات خود را وارد کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام
موبایل