فرمی زیبا، ساده و بی‌نظیر. به کارگیری در‌هم‌آمیخته ای از طلای سفید و استیل، ترکیبی از کیفیت و لاکچری.

هم در لحظات خاص و هم در شرایط بحران، دوام خیره‌کننده این ساعت مثال‌زدنی است.

ساعت مچی دیت جاست اولین ساعت کلاسیک ارائه شده توسط رولکس است که از گذشته تا به امروز به عنوان یک شاهکار مهندسی می‌درخشد.

اگر برای باقی‌مانده عمرتان فقط بتوانید یک ساعت مچی داشته باشید، کدام برند را انتخاب می‌کنید؟ مطمئنا ساعت‌های برجسته‌ای وجود دارند که به لحاظ فنی پیچیدگی‌های بیشتری دارند، اما یافتن ساعتی که مانند ساعت رولکس زیبایی و تناسب برای استفاده روزمره را در عین مقاومت در شرایط مختلف محیطی در خود داشته باشد، بسیار دشوار است.

رولکس این مدل خود را به عنوان پرچم‌دار مدل‌های ساعت‌های مچی رسمی معرفی نموده است.

دهه‌هاست که دیت‌جاست استایل سوئیسی خود را با تاج پنج ضلعی خود حفظ کرده است. این مدل از ساعت‌های رولکس دقیق و بی نظیر هستند و برای سال‌های سال باقی خواهند ماند. مدل‌های چندانی یافت نمی شوند که به جذابیت ساعت مچی دیت‌جاست باشند.

 

نگاهی به تاریخچه دیت‌جاست

ساعت مچی دیت‌جاست در سال 1945 عرضه شده و اولین ساعت مچی کرونومتر است که مجهز به مکانیزم کوک‌شونده خودکار و نمایشگر تاریخ است. با الهام از سری "اویستر پرپچوال" (اولین ساعت ضد آب و ضد گرد و غبار رولکس در سال 1926) این نوآوری به درستی نام "اویستر" را یدک می‌کشد. تمام برند‌ها ادعای ضد آب بودن ساعت را دارند ولی در عمل تعداد کمی از آنها صد‌در‌صد ضد آب هستند.

شناگر انگلیسی به نام مرسدس گلیتزه، یک سال پس از عرضه سری اویستر پرپچوال زمانی که در حال عبور از کانال انگلیس از اروپا تا افریقا بوده، این مدل ساعت را به دست داشته است و در تمام این مدت دیت‌جاست به خوبی عمل نموده است. دیت جاست در هر دو سایز قاب 36 و 41 میلی متری درخشان و زیباست.

 

بی نقصی: مشخصه کلیدی دیت‌جاست

یکی از دلایل درخشان بودن طراحی این ساعت استفاده از کالیبر 3135 در ساخت آن است. دقت بسیار بالای موتور این ساعت به گونه‌ای است که پس از مدت زمان طولانی کار‌کرد در حد ثانیه و حتی کمتر خطا دارد. خاصیت خود‌کوک‌شوندگی موتور این ساعت در هر دو جهت، دلیل این دقت خیره‌کننده است. در مورد ذخیره شارژ موتور نیز دیت‌جاست در میان دیگر رقبای لوکس خود حرف‌هایی برای گفتن دارد و با حدود 48 ساعت ذخیره توان به نظر عملکرد قابل قبولی دارد.

از سوی دیگر، موتور مورد استفاده در این ساعت قابلیت تحمل بالایی دارد به طوری که حتی تغییرات دمایی بسیار شدید نیز نمی‌تواند آسیبی به این ساعت وارد نماید. نوآوری و توجه به جزئیات در شاهکارهای رولکس به قانون تبدیل شده است اما جذابیت واقعی این ساعت زمانی نمایان می‌شود که روی مچ بسته می‌شود.

 

تمامی قاب‌های ساعت های رولکس در کارخانه رولکس تولید می‌شوند و چهره‌ای متمایز به آنها می‌دهند. تاریخ در کنار ساعت 3 نشان داده شده و به صورت اتوماتیک تغییر می‌کند. طراحی لنز‌های سیکلوپ بروی شیشه ی ساعت ها که ابداع رولکس هست، تاریخ را با بزرگنمایی خاصی نشان میدهد که خواندن آن را راحت‌تر می کند.

دیت جاست ساعتی است که تمامی استاندارد‌ها را در خود جای داده و توازن صحیحی از امکانات را در خود دارد: جذابیت بی‌همتا و استایل مثال زدنی در عین سادگی، دیت‌جاست را به ساعتی بی نظیر تبدیل نموده است.

شما عزیزان می‌توانید نمونه‌هایی متنوع از ساعت مچی را در فروشگاه اینترنتی ساعت تک ثانیه مشاهده کنید.