دسته‌بندی نشده

بهترین ساعت مچی رولکس چه ساعتی است؟

تاریخچه رولکس به سال 1905 بر می گردد. هانس ویلسدورف این برند را تاسیس کرد. لوگوی تاج مانند برند رولکس از این موضوع الهام گرفته است که این برند را به مدت بیش از یک قرن از پادشاهان برجسته صنعت ساعت سازی در نظر می گرفتند. علت محبوبیت برند رولکس تنها بازاریابی نیست، بلکه کیفیت منحصر به فرد ساعت های آن، بسیاری از کلکسیونر ها را به جمع آوری آن ها ترغیب کرده است. علاوه بر این هرچند که ظاهر ساعت های رولکس توجه همه را به سوی خود جلب می کند، آن ها دوام بسیار بالایی دارند. هر کدام از ساعت های این برند برای اهداف خاصی طراحی شده اند و شما با خرید آن ها تنها یک ساعت خریداری نمی کنید، بلکه یک اثر هنری، قطعه ای از تاریخ و سرمایه گذاری بلند مدت خواهید داشت. در این نوشته به معرفی نمونه هایی از بهترین ساعت مچی رولکس می پردازیم.

ساعت مچی های محبوب برند رولکس کدام اند؟

  • رولکس ساب مارینر (Rolex Submariner)بهترین ساعت مچی رولکس

متخصصان حوزه ساعت سازی این ساعت برند رولکس را از بهترین ساعت های آن می دانند. بسیاری از افراد رولکس ساب مارینر را برای سرمایه گذاری خریداری می کنند. این سری از پر فروش ترین ساعت مچی های رولکس در سال 1953 برای نخستین بار روانه بازار شد و برای ساعت های غواصی استاندارد هایی تازه مشخص کرد. این ساعت برند رولکس در واقع اولین ساعت ضد آبی بود که تا عمق 100 متری آب سالم می ماند. بدیهی است که فناوری این ساعت ها از دهه 1950 تا کنون پیشرفت بسیار کرده است و دقت و عملکرد آن ها اکنون با گذشته آن قابل قیاس نیست. لازم به ذکر است که این تغییرات باعث نشده اند که زیبایی جزئی آن ها دچار تغییر شود. مشاهده قیمت ساعت مچی رولکس Submariner هایکپی.

  • رولکس ساب مارینر هالک (Rolex Submariner Hulk)بهترین ساعت مچی رولکس

برند رولکس ساب مارینر هالک را در سال 2011 به بازار عرضه کرد. بزرگان این برند، هالک را که به نوعی بهترین ساعت مچی رولکس است، جایگزین نسخه Kermit آن می دانند. رنگ صفحه هالک آن را به ساعتی بی بدیل بدل کرده است. صفحه آن نه مشکی است و نه آبی. رنگی سبز مانند دارد که در ساخت هیچ ساعت دیگری به کار نرفته است. البته لازم به ذکر است که تولید هالک در سال 2020 متوقف شده است و هم اکنون دیگر در بازار موجود نیست.

فروش ویژه
ساعت زنانه گوچی رزگلد مدل Gucci-1919-L
قیمت ویژه: 1,650,000 تومان 3,300,000
ساعت زنانه گوچی رزگلد مدل Gucci-1919-L
ساعت AP ای پی زنانه استیل صفحه صورتی AP-5429-L
قیمت ویژه: 2,651,000 تومان 2,821,000
ساعت AP ای پی زنانه استیل صفحه صورتی AP-5429-L
ساعت DW زنانه بند چرم رزگلد مشکی صفحه سفید ایندکس یونانی DW-5507-L
قیمت ویژه: 1,582,000 تومان 1,683,000
ساعت DW زنانه بند چرم رزگلد مشکی صفحه سفید ایندکس یونانی DW-5507-L
ساعت AP ای پی زنانه سیلور صفحه مشکی دورنگین AP-5671-L
قیمت ویژه: 2,884,000 تومان 3,069,000
ساعت AP ای پی زنانه سیلور صفحه مشکی دورنگین AP-5671-L
ساعت AP مردانه نقره ای صفحه سرمه ای AP-5093-G
قیمت ویژه: 2,543,000 تومان 2,706,000
ساعت AP مردانه نقره ای صفحه سرمه ای AP-5093-G
ساعت AP زنانه سیلور صفحه سرمه ای دورنگین AP-5672-L
قیمت ویژه: 2,884,000 تومان 3,069,000
ساعت AP زنانه سیلور صفحه سرمه ای دورنگین AP-5672-L

  • رولکس بلک نو دیت (Rolex Black No Date)بلک نو دیت

همان گونه که از نام این ساعت رولکس مشخص است، بر صفحه آن تاریخ نمایش داده نمی شود. بلک نو دیت که از زیر مجموعه های ساب مارینر است، از نظر عدم نمایش تاریخ، منحصر به فرد محسوب می شود. اگر این موضوع را از نظر زیبایی شناسی بررسی کنیم، ساعت های بدون تاریخ متقارن تر و ظریف تر به نظر می رسند. این ساعت ساب مارینر، نادر و گران قیمت است و در آینده بر قیمت آن افزوده می شود. این موضوع نشان می دهد که می توان به آن به دید سرمایه گذاری بلند مدت نیز نگریست.

  • رولکس دیتونا (Rolex Daytona)دیتونا بهترین ساعت رولکس

رولکس دیتونا ساعت کرونوگرافی است که آن را برای پاسخگویی به نیاز های صنعت اتومبیل رانی طراحی کرده اند. این سری ساعت های برند رولکس در سال 1963 با هدف نشان دادن میانگین سرعت در حین مسابقه به اتومبیل رانان ساخته شد. این افراد با استفاده از این ساعت می توانستند زمان سپری شده را محاسبه کنند. همسر پل نیومن، بازیگر مشهور علاقه مند به اتومبیل رانی، مدلی خاص از این سری ساعت های رولکس را به او هدیه داد. این اتفاق تاثیر بسزایی در محبوبیت هر چه بیشتر سری دیتونا داشت و آن را به بهترین ساعت مچی رولکس تبدیل کرد. رولکس دیتونا همچنان در سال 2024 طرفداران خاص خود را دارد. مشاهده قیمت رولکس دیتونا هایکپی .

  • رولکس دیتونا استیل سرامیک (Rolex Daytona Steel Ceramic)دیتونا استیل سرامیک

دیتونا استیل سرامیک صفحه سفید از دیگر ساعت های این سری بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. بیشتر افراد این ساعت را برای سرمایه گذاری خریداری می کنند. سازندگان این ساعت، برای طراحی آن از طراحی یک ساعت کلاسیک قدیمی الهام گرفته اند. البته طراحی این ساعت صفحه سفید برداشتی مدرن از نسخه کلاسیک آن محسوب می شود.

  • رولکس دیتونا استیل غیر سرامیک (Rolex Daytona Steel Non-Ceramic)یتونا استیل غیر سرامیک بهترین ساعت رولکس

زمانی که رولکس از استیل ضد زنگ و نسخه سرامیکی دیتونا رونمایی کرد، جان تازه ای به ساعت های این برند بخشید. این ساعت در حقیقت بهترین ساعت مچی رولکس و مدل جدید تر ساعتی است که از دید برخی افراد، قدیمی شده بود. این نسخه جدید ساعت رولکس از نسخه قدیمی تر آن کاربردی تر و کمی رسمی تر است. مشاهده قیمت ساعت مردانه رولکس Daytona سرامیک هایکپی.

  • رولکس دیتونا سفید طلایی شماره آبی (Rolex Daytona White Gold Blue Dial)دیتونا سفید طلایی شماره آبی

استفاده از این ساعت کل استایل فرد را تحت تاثیر قرار می دهد و به خوبی جلب توجه می کند. این ساعت را در تاریخ منحصر به فرد در نظر می گیرند و آن را در فهرست بهترین ساعت مچی رولکس قرار می دهند. قاب طلایی سفید زیبا، صفحه آبی تیره خیره کننده و رگه های قرمز در محبوبیت این ساعت رولکس بی تاثیر نبوده است. لازم به ذکر است که بر اساس شایعاتی که شنیده می شود، تولید این ساعت در آینده ای نه چندان دور متوقف خواهد شد.

  •  Rolex Sky-DwellerRolex Sky-Dweller بهترین ساعت مچی رولکس

افرادی که به دنبال خرید بهترین ساعت مچی رولکس هستند، بهتر است این مدل را نادیده نگیرند. این سری ساعت های رولکس برای نخستین بار در سال 2012 به بازار عرضه شد. ساعت Sky-Dweller را از ساعت های پیچیده این برند به شمار می آورند که تقویم سالانه 24 ساعته دارد. صفحه نمایش و یک قاب ویژه Ring Command آن را از دیگر مدل های این برند متمایز کرده است.

جمع بندی

برند صاحب نام و برتر رولکس ساعت های بسیاری با طراحی های منحصر به فرد به بازار ارائه کرده است که هر کدام علاوه بر زیبایی برای سرمایه گذاری نیز گزینه ای مناسب تلقی می شوند. در این نوشته سعی بر این بوده است که بهترین ساعت مچی رولکس به همراه ویژگی های هر کدام معرفی شود.

سوالات متداول

اولین ساعت ضد آب برند رولکس کدام است؟

ساعت اویستر رولکس (Rolex Oyster) اولین ساعت ضد آبی است که در نامگذاری آن از ویژگی های مهر و موم شده صدف الهام گرفته اند.

مهم ترین و بهترین ساعت مچی رولکس را کدام ساعت می دانند؟

ساعت اکسپلورر این برند در سال 1953 برای نخستین بار به دور دست کسی بسته شده بود که به اورست صعود کرد.

پر فروش ترین ساعت برند رولکس کدام است؟

Rolex Datejust برای چهلمین جشن سالگرد این برند عرضه شد و عنوان پر فروش ترین ساعت این برند را از آن خود کرد.

آیا در ساعت های این برند فلزات گرانبها به کار می رود؟

در ساخت ساعت Day-Date رولکس فلزات ارزشمندی از جمله طلا و پلاتین به کار برده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا