به تازگی ، سیکو از جدیدترین آپدیت ساعت ورزشی خود Seiko 5 Sports رونمایی کرد.️

برای یادآوری ، Seiko 5 Sports برای اولین بار توسط مارک در سال 1968 و پس از انتشار Seiko 5 اصلی در سال 1963 منتشر شد.

محصولات مرتبط : ساعت سیکو

مدل ورزشی به نظر می رسید کمی محکم تر از Seiko 5 و بسیار قابل اعتمادتر باشد.  مدل ، با یک حاشیه و یک صفحه کمی اسپرت می باشند .  هر دو طرح ورزشی و غیر ورزشی Seiko 5 دارای پنج ویژگی در سطح اصلی هستند: "موتور اتوماتیک ، نمایش روز در موقعیت ساعت سه ، مقاومت در برابر آب ، دسته کوک فرو رفته در موقعیت ساعت چهار  و یک قاب و بند بادوام ساخته شده است. به گفته سیکو ، این ویژگیها همه  چیزهایی هستند که یک کاربر در یک ساعت ورزشی معمولی می خواهد.

معرفی آخرین آپدیت مدل Seiko 5 Sports

با بررسی مدل جدید ، می بینیم که ساعت بسیار شبیه به طراحی غواصی است که سال گذشته منتشر شد.  قاب استیل 40 میلی متر عرض دارد و از لبه های زاویه دار و محافظ دسته کوک منحنی در ساعت 4 استفاده می کند.  حاشیه ای که دور صفحه قرار دارد صاف است و ظاهر مدل جدید را با ظاهری تمیزتر از نسخه قبلی ارائه می دهد و به احتمال زیاد ساعت را برای استفاده روزانه کمی متنوع تر می کند.  فقدان قاب نیز  به کاهش ضخامت کلی  کمک می کند.

معرفی آخرین آپدیت مدل Seiko 5 Sports

معرفی آخرین آپدیت مدل Seiko 5 Sports

در صفحه نمایش ، ما طراحی ای مشابه را میبینیم که در نسخه‌های bezel editions نیز مشاهده می شد.

محصولات مرتبط : ساعت سیکو

Seiko 5 Sports جدید در مجموعه ای از رنگ ها ، از جمله خاکستری ، سبز ، آبی ، مشکی و طلایی ، و همچنین نسخه مشکی مات و  در چند مدل دو رنگ  موجود است.

معرفی آخرین آپدیت مدل Seiko 5 Sports

معرفی آخرین آپدیت مدل Seiko 5 Sports

در داخل سیکو 5 اسپرت جدید ،  کالیبر 4R36 اتوماتیک قرار دارد که همانطور که انتظار می رود همان مکانیزم مورد استفاده در مدلهای قبلی با حاشیه غواصی دو طرفه است.  این ویژگی  41 ساعت ذخیره انرژی را فراهم کرده است و از طریق قاب پشتی یاقوت کبود محافظت می شود.

معرفی آخرین آپدیت مدل Seiko 5 Sports

معرفی آخرین آپدیت مدل Seiko 5 Sports

مانند ساعتهای اصلی Seiko 5 Sports در سال گذشته (در بالا) ، جدیدترین Seiko 5 Sports، کمتر دارای طراحی جدید و بیشتر یک تکرار مدرن از طراحی های قبلی اش است.  ما این موارد را در ادامه استفاده از پنج عنصر تشکیل دهنده Seiko 5 می بینیم-یک کالیبر اتوماتیک ، نمایش روز در موقعیت ساعت سه ، مقاومت در برابر آب ،پیچ تنظیم فرو رفته ساعت ، و یک قاب و بند محکم است، ما همچنین یادآوری ظریفی از سیکو 5 1963 اصلی (غیر ورزشی) در سبک بدون حاشیه آن می بینیم ، که امروزه به عنوان یکی از بهترین ساعت های "bezel-less" در بازار امروزه شناخته می شد. 

ما حتی شاهد بازگشت برخی از رنگهای پرطرفدار در این سری هستیم. قصد اصلی سری Seiko 5 Sports در جدیدترین تولید آن آشکار است: اینکه یک ساعت ورزشی مقاوم و سطح محکم از جنس استیل باشد که آماده هر کاری باشد.

محصولات مرتبط : ساعت کلاسیک


در مورد عناصر مدرن تر در طراحی جدید در درجه اول ، ما یک اندازه مدرن 40 میلی متری را مشاهده می کنیم که به طور قابل توجهی بزرگتر از مدل های کوچکتر و بدون حاشیه است که در تاریخ سری سیکو 5 دیده شده است. 

به نظر می رسد که این مورد بیشتر از ساعت های مدرن غواصی Seiko (مانند SKX007) کپی شده است تا مدل های تاریخی این مارک. به روزرسانی در اندازه و طراحی به ساعت اجازه می دهد تا یک ساعت تمیزتر و صاف تر به نظر برسد و مورد توجه مصرف کننده مدرن قرار گیرد و در ترکیب با حاشیه صاف (به جای نسخه غواصی یک طرفه) ، زمینه  محکم و مدرن را برای آن فراهم می کند.  طراحی قاب این آپدیت در کنار مجموعه ای از رنگهای جالب مدرن به زیبایی ساعت کمک می کند.

محصولات مرتبط : ساعت سیکو

معرفی آخرین آپدیت مدل Seiko 5 Sports

معرفی آخرین آپدیت مدل Seiko 5 Sports

راه اندازی این نسخه جدید Sport 5  به برنامه بلند مدت سیکو برای این سری اشاره می کند ، که به نظر می رسد نقش بسیار بیشتری را به عنوان مجموعه ای از این برند ایفا خواهد کرد.  مدل اصلی،  یک موفقیت تجاری بود ، که مورد استقبال گسترده هم از طرف مد و هم از نظر ساعت مچی قرار گرفت ، بنابراین منطقی است که آخرین مدل از این روند پیروی کند.  با این حال ، با عرضه مدل بدون حاشیه ، امید برای راه اندازی مجدد اختصاصی Seiko 5 (غیر ورزشی) نیز در حال محو شدن است.

انتظار می رود مدلهای جدید Seiko 5 Sports  رسماً به صورت خرده فروشی عرضه شوند و قیمت آنها از 275 دلار تا 325 دلار متغیر است که کمی کمتر از محدوده 310 تا 380 دلار برای مدلهای مقاوم تر و با طراحی غول پیکر است.

معرفی آخرین آپدیت مدل Seiko 5 Sports

 

برخی از برندهای موجود در سایت:

ساعت کاسیو

ساعت تیسوت

ساعت رومانسون

ساعت رادو

ساعت تگ هویر

برای آشنایی با نحوه خرید از فروشگاه تک ثانیه کلیک نمایید